Posted by: Mosha November 26, 2019 No Comments

UZMAR BUSINESSLAB II

22-24 Kasım 2019 tarihleri arasında ikincisi düzenlenen “UZMAR BusinessLab” etkinliği, Elite World Hotel Sapanca’da gerçekleşti.

UZMAR Denizcilik’te görev yapan değerli kılavuz kaptanlar enspektörler, römorkör kaptanları, İzmir, İstanbul Ambarlı, İskenderun ofisleri yöneticileri ve ailelerinin katılımı ile gerçekleşen UZMAR BusinessLab II, daha once de olduğu gibi toplantı ve sosyal etkinlik olmak üzere iki farklı konsepte gerçekleşti.

Toplamda 12 saate yakın toplantı gerçekleştiren UZMAR Denizcilik’in değerli kılavuz kaptanları ve yöneticileri 2019 yılının değerlendirmesini yaparken, toplantı başlıkları dahilinde, gelecek proje ve yatırımların planlamasını da yaparak yeni bir döneme start verdiler Toplantıların tümü, UZMAR AŞ. YÖNETİM KURULU BAŞKANI & UZMAR DENİZCİLİK MÜDÜRLER KURULU BAŞKANI A. NOYAN ALTUĞ liderliğinde, UZMAR AŞ. Y.K. BAŞKAN YARDIMCISI MUTLU ALTUĞ, BAŞ ESPEKTÖR ERSAN GÜRGÜL, İDARİ VE MALİ İŞLER GRUP MD. MEHMET AKŞİT, TEKNİK MÜDÜR ALPER ÖZFENERCİ, FİNANSMAN MD. MEHMET YİĞİT KOLATAN, İNSAN KAYNAKLARI MD. ONUR ARGIT, MUHASEBE MD. ÇAĞRI TÜZOMAY, BİLGİ İŞLEM ŞEFİ GÖKHAN YORAN, MUHASEBE YETKİLİSİ ELİF ALTUĞ, YÖNETİCİ ASİSTANI EYLEM ÖZAYDIN, SATINALMA SORUMLUSU OKAN ÜLKEN, KILAVUZ KAPTAN İSMAİL YAVAŞ, KILAVUZ KAPTAN TOLGA KARPAT, KILAVUZ KAPTAN CEM YALGİ, KILAVUZ KAPTAN BÜLENT APAYDIN, KILAVUZ KAPTAN BARIŞ YAVUZ, BAŞ KILAVUZ KAPTAN NİHAT ŞAHİN, KILAVUZ KAPTAN HASAN ENGİN, KILAVUZ KAPTAN ERSİN BÜLBÜL, KILAVUZ KAPTAN ORÇUN BAZİR, KILAVUZ KAPTAN OSMAN CELAL TUNCAY, KILAVUZ KAPTAN CAN İYİKAVAK, KILAVUZ KAPTAN CEM KARABULUT, BAŞ KILAVUZ KAPTAN KOOR. AYDIN ÇELİK, KILAVUZ KAPTAN METEHAN BÖGE, BAŞ KILAVUZ KAPTAN MEHMET ÖZSAYGILI, KILAVUZ KAPTAN MESUT GÜLGÜN, KILAVUZ KAPTAN MURAT YILMAZEL, ACİL MÜDAHALE EKİP LİDERİ FIRAT FİDAN, FİLO MÜDÜRÜ MURAT MÜFTÜOĞLU, KILAVUZ KAPTAN CEVDET BAHADIR YENER, GÖZCÜ & İDARİ İŞLER ŞEFİ TANER ÜLKER, RÖMORKÖR KAPTANI ERSİN ACARALİOĞLU ve RÖMORKÖR KAPTANI EMRE AKYAR’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

2019 yılının verimliliği üzerine özet gündemin ardından yeni stratejilerin değerlendirildiği ve gelecek yatırımların yol haritalarının çizildiği toplantılarda tüm yetkililer önemli kararlara imza atarak 2020 ve sonrası için hedefleri belirlediler.

UZMAR yetkililerinin aileleri ile birlikte geçirdikleri hafta sonu etkinliğinde, 23 Kasım akşamı gerçekleşen gala yemeği öncesi katılımcıların eş ve çocukları sapanca gölü ve Çatalkaya Vadisi gezisi düzenlendi. Sapanca’nın eşsiz doğal güzelliklerini deneyimleyen aile üyeleri, sonrasında canlı müzik eşliğinde gala yemeğinde buluştu.

UZMAR Denizcilik’in kurucusu, denizcilik camiasının duayeni, “Beybaba” olarak tanınan ve sevilen Kıdemli KAPTAN ALTAY ALTUĞ katıldığı gala yemeğinde sahne alarak mızıka çaldı. Yaptığı konuşmada katılımcılara duygusal dakikalar yaşatan ALTAY ALTUĞ, “ İnsanlar önce arkadaş, sonra dost ondan sonra da aile olurlar. Sizler benim ailemsiniz, benim en büyük başarım, en büyük sevincim ve mirasımsınız. Hepinizi saygı ve sevgiyle kucaklıyorum. Birbirinizi sevin, insanları sevin, sevdiklerinizle zaman geçirin ve güzel anılar biriktirin.” dedi.

24 Kasım Pazar sabahı düzenlenen lasertag turnuvasında oldukça eğlenceli zaman geçiren UZMAR Denizcilik’in değerli üyeleri, turnuvanın ardından toplantılarına devam ettiler. Tüm gündem maddelerinin üzerinden başarıyla geçen ve toplantılarını sonlandıran UZMAR yetkilileri saat 15:00’da, aileleri ile birlikte düzenlenen plaket ve sertifika törenine katıldılar.

Beş yıl ve üzeri UZMAR ailesinin bir parçası olan katılımcılara plaket ve sertifika verilirken, çalışma süresi beş yılın altında olan UZMAR ailesinin diğer değerli üyelerine başarı sertifikaları takdim edildi. Katılımcıların UZMAR’ın bir parçası olmak hakkındaki düşüncelerini anlattıkları kısa video gösteriminin ardından UZMAR YÖNETİM KURULU BAŞKANI A. NOYAN ALTUĞ yaptığı konuşmada “UZMAR Denizcilik, Babam KAPTAN ALTAY ALTUĞ’un bizlere ve ülkemize kattığı büyük bir değer, hepimizi bir araya getiren, bir büyük aile olarak imza attığımız başarılarla artık uluslararası bir marka haline gelmiş çok değerli bir yapıdır. UZMAR Denizcilik’e yıllar boyunca emeği geçen, dünyanın en değerli isimleri arasında yer alan değerli kılavuz kaptanlarımız, operasyon, teknik ve ofis yöneticilerimiz, aramıza kısa süre önce katılan yönetici ve çalışanlarımız UZMAR Denizcilik’i her geçen gün daha büyük, daha güçlü ve daha başarılı bir aile haline getiriyor. Bugün Türkiye içinde ve dışında “Denizde Emniyet” dendiğinde akla gelen isimlerden olan UZMAR, bu gücü sizlere borçludur. Hepinize babam ALTAY ALTUĞ, kendim ve ülkemiz adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi