1.

KILAVUZLUK VE RÖMORKÖRCÜLÜK

UZMAR; her boyutta, tonda ve tipte gemiye servis verebilecek çeşitlilikte, çeki güçleri 17 ton ila 85 ton arasında değişen, Azimut Kıçtan Tahrikli (ASD) ve Konvansiyonel Çift Uskurlu römorkör filosu ile kılavuzluk ve römorkörcülük hizmeti vermektedir.

2.

GEMİ KURTARMA

UZMAR, modern donanımlı, güçlü ve yangınla mücadele özellikli römorkörlerden oluşan geniş filosunun yanı sıra deneyimli ve yüksek nitelikli ekibi ile denizde ve kıyı tesislerinde yangın söndürme operasyonlarını başarıyla gerçekleştirebilmektedir.

3.

ACİL MÜDAHALE

UZMAR; deniz kirliliğine müdahaleye hazır, OPRC 1-2 ve HNS 1-2 sertifikalarına sahip, eğitimli ve tecrübeli 100’ün üzerinde ekip üyesine ve yaklaşık 20 kişiden oluşan Operasyon Yönetim Ekibi’ne  sahiptir.

GEÇMİŞİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇLE GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ

UZMAR’ın hikâyesi, Kıdemli Kaptan Altay Altuğ’un 1973 yılında, Ege Denizi’ndeki limanlara hizmet vermek üzere, “Türkiye’nin İlk Özel Kılavuzluk ve Römorkörcülük Şirketi”ni kurmasıyla başladı.

1996 yılında, kendi filosunu genişletmek amacıyla kendi römorkörlerini inşa etmeye başlayan UZMAR, çok kısa bir sürede ihracat potansiyeli yüksek bir üretim kalitesi ve hızı yakalayarak dünyanın önemli römorkör işletmecisi firmalarına ardı ardına teslimler gerçekleştiren, sektörde öncü bir gemi inşa uzmanı haline geldi.

1952 'DEN BERİ SINIRLARI YIKIYOR VE TÜRKİYE DENİZCİLİK ENDÜSTRİSİ 'NİN "İLK" LERİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.


“DENİZDEN ALDIĞIMIZI DENİZE GERİ VERİYORUZ.”

Kapt. Altay ALTUĞ

HER ŞEY, BİR ADAMIN FARKLI DÜŞÜNMEYE CESARET ETMESİYLE BAŞLADI.

Bugün, Nemrut Koyu / Aliağa ve Akçansa Limanı / Çanakkale’de, yılda 14 binin üzerinde başarılı manevra gerçekleştiren UZMAR, aynı zamanda da 6 kıtada 22’den fazla ülkeye birçok farklı tipte deniz aracının ihracatını yapmaktadır.

  • İlk Kılavuzluk İstasyonu / İzmir
  • İlk Yerleşik Kılavuzuk İstasyonu / Türkiye
  • İlk Kılavuzluk Radyo İstasyonu / Türkiye
  • İlk Özel Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmetleri Şirketi / Türkiye
  • İlk Özel Kılavuzluk İstasyonu / Türkiye
  • İlk kez Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, “Yetkili Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmeti Şirketi” yetkinliği belgesi alan özel kuruluş.
Operasyonel Mükemmeliyet

30.000 yıllık manevra. 2010 yılından beri 40 kıyı tesisi için 10 deniz kirliliği acil müdahale tatbikatı, 28 seminer ve eğitim etkinliği ile 15 deniz kirliliğine acil müdahale operasyonu gerçekleştirilmiştir.

Liman Römorkörcülük Hizmetleri

UZMAR; her boyutta, tonda ve tipte gemiye servis verebilecek çeşitlilikte, çeki güçleri 17 ton ila 85 ton arasında değişen, Azimut Kıçtan Tahrikli (ASD) ve Konvansiyonel Çift Uskurlu römorkör filosu ile kılavuzluk ve römorkörcülük hizmeti vermektedir.

Sızıntı Müdahale Gemileri

Yaklaşık 20 kişiden oluşan Operasyon Yönetim Ekibi tarafından yönetilen operasyonlarda kullanılmak üzere filosunda mevcut römorkörlerinde “Oil Recovery Ship” notasyonu bulunmaktadır.

OPRC 1-2 ve HNS 1-2

UZMAR, Deniz Kirliliğine Müdahale ‘ye hazır, (OPRC 1-2 and HNS 1-2) sertifikalarına sahip, eğitimli ve tecrübeli 100 ‘ün üzerinde ekip üyesine sahiptir.

DENİZ ARACI
KAPTAN PİLOT
TECRÜBELİ TAKIM ÜYESİ
BAŞARILI MANEVRA

70 YILDIR DENİZLERDE BİR AİLE

Son Haberler